ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4468147
*
nr 446 8147
Spegel
höjd: 55 (nyproduktion.)
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2007
kl 16:03:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 11:40:08
1
200 kr
12/1 23:02:29
2
300 kr
13/1 13:30:06
1
300 kr
13/1 13:30:29
1
350 kr
14/1 12:30:15
2
400 kr
15/1 14:55:00
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 446 8147
Spegel
höjd: 55 (nyproduktion.)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 11:40:08 | 1 | 200 kr |
12/1 23:02:29 | 2 | 300 kr |
13/1 13:30:06 | 1 | 300 kr |
13/1 13:30:29 | 1 | 350 kr |
14/1 12:30:15 | 2 | 400 kr |
15/1 14:55:00 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23